tło tło tło

Nasz zakład

Zakład produkcyjno-magazynowy z częścią socjalno-biurową HELIO S.A. to
jeden z największych tego typu kompleksów w branży bakaliowej w Polsce i Europie.
Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi 20 tys. m², z możliwością dalszej rozbudowy na działkach o powierzchni ponad 100 tys. m². 

  • Obiekt położony jest w Brochowie nieopodal Sochaczewa, tj. blisko kluczowych węzłów komunikacyjnych w kraju:
  • ok. 30 km (ok. 30 min.) od Autostrady A2 stanowiącej fragment drogi międzynarodowej E30,
  • ok. 40 km (ok. 40 min.) od lotniska Warszawa-Modlin (WMI),
  • ok. 50 km (ok. 60 min.) od m.st. Warszawy,
  • ok. 60 km (ok. 80 min.) od lotniska Warszawa-Okęcie (WAW),
  • ok. 70 km (ok. 60 min.) od Autostrady A1 stanowiącej fragment drogi międzynarodowej E75

  mapka

Zakład Spółki imponuje jednak nie tylko wielkością i dogodną lokalizacją, ale też nowoczesnością. HELIO S.A. systematycznie modernizuje swoją infrastrukturę produkcyjną, a także poszerza swoje kompetencje. Dzięki temu produkcja w zakładzie HELIO odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa produkcji żywności, a jednocześnie w efektywny sposób przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Prócz specjalistycznej infrastruktury do produkcji bakalii i mas do ciast, zakład HELIO posiada m.in. prażalnię orzechów.

Zastosowane technologie umożliwiają efektywną produkcję w przeróżnych rodzajach opakowań, w tym m.in. puszkach (masy cukiernicze), torebkach foliowych typu „poduszka”, „doypack”, „stabilo”. Każda linia posiada system wykrywania metali oraz kontrolę wagi. Zarządzanie procesami magazynowymi wspomaga zaś zintegrowany system IT. Powierzchnia magazynowa kompleksu składa się z magazynów wysokiego składowania wyposażonych w regały standardowe, jak i regały „wjezdne”. Całość obejmuje ok. 20 tys. miejsc paletowych.

Od 2018 roku HELIO dysponuje także własną plantacją doświadczalną orzecha włoskiego. Dzięki niej możliwe jest zdobywanie know-how, które z odmian orzecha włoskiego rosnących w lokalnych warunkach wykazują największą efektywność i przydatność dla przemysłu bakaliowego.

 

 

 Zakład w Brochowie