Coraz częściej chcemy jeść nie tylko zdrowiej, ale i po domowemu. Renesans domowej kuchni stał się faktem, a domowe kucharzenie robi się modne wśród niemal wszystkich grup społecznych. Jest to jeden z niewielu trendów, który powinien przetrwać na dłużej z korzyścią dla konsumenta. Domowe przygotowywanie posiłków to przecież celebrowanie wspólnych chwil z domownikami, ale także propozycja kuchni zdrowej, bez konserwantów, ulepszaczy czy sztucznych barwników. Przygotowując jedzenie w domu mamy pewność, że jemy zdrowo, pysznie i naturalnie.
Spróbujecie przygotować domowe masło orzechowe oraz domowe „sezamki” – będziecie do tego potrzebować naszych fistaszków oraz ziaren sezamu.
Domowe masło orzechowe
Potrzebujemy opakowania fistaszków HELIO Słoneczne Owoce. Obrane z łupin orzeszki wrzucamy do miksera i mielimy na gładki krem. Można dodać prażone ziarna sezamu, miód lub gorzką czekoladę – to w zależności od upodobań kulinarnych. Opcjonalnie doprawiamy solą lub cukrem. Krem wspaniale smakuje na kanapce lub toście. Ale również jako nadzienie do naleśników, a nawet jako składnik marynat lub sosów dań wytrawnych.
Domowe „sezamki”
Potrzebujemy opakowania ziaren sezamu HELIO Słoneczne Owoce oraz 2 łyżek miodu, 200 gram cukru pudru i 4 łyżek wody.
Na suchej patelni prażymy sezam i podgrzewamy tak długo, aż uzyska złoty kolor. Co jakiś czas mieszamy, aby sezam opiekł się równomiernie. Do garnuszka wlewamy wodę i cukier, całość podgrzewamy aż się skarmelizuje, dodajemy wówczas miód. Przygotowaną masę szybko wlewamy do foremki, czekamy aż wystygnie i…gotowe. Możemy chrupać w podróży, na wakacjach, lub na pikniku
Smacznego!
Czy zauważyliście, że co najmniej 2 rodzaje orzechów przypominają wyglądem organy ludzkiego ciała?
Naturalnym regionem pochodzenia orzechów pecan jest Ameryka Północna, gdzie według ludowych podań stanowiły ważne źródło pożywienia Indian – nazywano je pecan
Posiłek potreningowy jest jednym z najczęściej dyskutowanych tematów żywieniowych na stronach i forach poświęconych sportowi.
Na rynku dostępnych jest wiele zamienników białego cukru – prócz szerzej opisanych poniżej do słodzenia można używać lukrecji, melasy czy syropu daktylowego.