tło tło

Dzień dobry z HELIO, czyli zdrowie o poranku

Dzień dobry z HELIO, czyli zdrowie o poranku

Przepis HELIO na udany dzień? Poranny posiłek bogaty w błonnik, węglowodany, witaminy i minerały, który zapewni nam zastrzyk energii i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie! Sprawdźcie, jak powinno wyglądać prawidłowo skomponowane śniadanie na dzień dobry!

 

Poranny posiłek ma za zadanie rozruszać nas po nocnej przerwie, przyspieszyć przemianą materii i pobudzić układ trawienny do pracy, ale także zapewnić koncentrację, odporność i… poprawić samopoczucie! Według Instytutu Żywności i Żywienia, śniadanie należy zjeść w ciągu 1- 2 godzin po wstaniu z łóżka[1] i powinno się składać z węglowodanów złożonych, które stopniowo uwalniają energię, a także z białek i tłuszczów. To pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, dlatego ważne jest by zawierał jak najcenniejsze dla naszego organizmu substancje odżywcze. Przy wyborze produktów śniadaniowych warto więc kierować się jakością, czyli jak najkrótszą listą składników- bez sztucznych dodatków, jak na przykład w 100% naturalne owoce suszone HELIO Natura bez konserwantów, które bogate są w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy oraz wyróżniają się niską zawartością sodu. Ważne dla naszego zdrowia będą także witaminy i minerały obecne w orzechach i nasionach HELIO. Jak twierdzą eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia: „orzechy (zwłaszcza włoskie), migdały, nasiona słonecznika czy dyni są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich dodatek, nawet w niedużej ilości, do codziennej diety korzystnie wpływa na nasze zdrowie, zmniejszając zagrożenie chorobami sercowo- naczyniowymi czy nowotworami”[2].

 

W gamie bakalii HELIO znajdziemy więc wszystkie niezbędne składniki do skomponowania pełnowartościowego śniadania, dlatego zobaczcie nasze propozycje na zdrowy dzień dobry z HELIO :-)

 

OWSIANKA Z MIGDAŁAMI

płatki owsiane + jogurt naturalny + miód + posiekane Migdały HELIO = źródło białka, potasu, magnezu, wapnia, żelaza, fosforu, cynku, witaminy E i błonnika

 

KASZA JAGLANA Z RODZYNKAMI

Kasza jaglana + jabłka + miód + cynamon + Rodzynki bez konserwantów HELIO Natura + Orzechy włoskie HELIO = źródło potasu, fosforu, miedzi, witaminy B6 i błonnika

 

GRANOLA Z NASIONAMI

Płatki owsiane + jogurt naturalny + miód + posiekane Orzechy włoskie HELIO + Rodzynki HELIO Natura + Pestki dyni HELIO + Słonecznik łuskany HELIO = źródło białka, potasu, fosforu, magnezu, żelaza, witaminy E i błonnika

 

Składniki porannej owsianki, kaszy czy granoli można dowolnie komponować w zależności od upodobań. Świetnie sprawdzą się suszone owoce HELIO Natura- np. Morele, Śliwki czy Żurawina, a także inne bakalie HELIO- Jagody goji, Daktyle oraz ulubione, chrupiące orzechy! Takie smaczne, proste i szybkie w przygotowaniu- pełnowartościowe śniadanie już na start dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych i pomoże zadbać o nasze zdrowie!

helio27blog

Zdrowe śniadanie z HELIO = przepis na udany dzień :-)

 

Źródło:
[1], [2] Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła, Warszawa 2016.