tło tło

Moc Morwy białej suszonej HELIO Natura

Moc Morwy białej suszonej HELIO Natura

Stosowana przez stulecia w chińskiej medycynie naturalnej, dziś odkrywamy jej moc na nowo... Morwa biała to super zdrowa przekąska z witaminą C, żelazem i wapniem oraz wysoką zawartością błonnika pokarmowego, której nie może zabraknąć w codziennej diecie- zwłaszcza diabetyków, alergików oraz osób aktywnych fizycznie. Poznajcie razem z HELIO zalety zdrowotne owoców suszonej Morwy białej!

 

POCHODZENIE

Morwa występuje w wielu krajach Azji, Ameryki i Europy, ale jej odmiana- morwa biała pochodzi z Chin, Japonii i Indii[1]. Owoce morwy białej kształtem i wielkością przypominają jeżyny, a dojrzewają dopiero pod koniec lipca. Dzięki HELIO, nie trzeba jednak czekać do lata, by dołączyć morwę do naszej codziennej diety. W gamie bakalii bez konserwantów HELIO Natura znajdziemy Morwę białą suszoną, z której możemy czerpać moc przez cały rok!

 

ZALETY ZDROWOTNE

100 g owoców morwy zawiera 43 kcal, ok. 1,7 g błonnika pokarmowego, 36,4 mg witaminy C oraz 1,85 mg żelaza. Ponadto, obecny w składzie ekstraktu liści z morwy białej- alkaloid 1,5-dideoksy-1,5-imino-D-sorbitolu (DNJ)- wpływa na metabolizm węglowodanów. Co to oznacza? Liczne badania wykazują, iż dzięki temu- ekstrakt z morwy białej może zmniejszać glikemię poposiłkową, czyli wzrost stężenia glukozy krwi po posiłku, a tym samym wydzielanie insuliny, co sprawia, że cukry z posiłku po prostu wolniej się wchłaniają[2]. Morwa biała suszona HELIO Natura będzie więc idealną przekąską nie tylko dla diabetyków, ale też świetnym zamiennikiem słodyczy w zdrowej diecie- m.in. naszych dzieci, które docenią z pewnością jej słodki smak. Ponadto, owoce suszone Morwy HELIO Natura nie zawierają konserwantów, dlatego polecane są również alergikom.

Morwa biała suszona HELIO Natura to także super przekąska wzmacniająca i regenerująca siły, polecana zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym, bowiem bogata jest w żelazo, które zmniejsza uczucie zmęczenia oraz wapń niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto, owoce suszone Morwy Białej HELIO Natura są również świetnym źródłem błonnika pokarmowego, a dzięki niskiej zawartości sodu pomagają dodatkowo utrzymać ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie- będą więc niezastąpione w naszej codziennej, zdrowej diecie!

 

ZASTOSOWANIE

Owoce suszonej Morwy Białej HELIO Natura można dodawać do koktajli, owsianki czy dietetycznej sałatki. Sprawdzą się również jako zdrowa przekąska po posiłku, gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego lub po treningu. Morwa biała suszona HELIO Natura świetnie nadaje się także do ciast, tart, deserów oraz do wytwarzania dżemów, syropów, soków czy kompotów, a nawet do produkcji win i nalewek :-)

 

CIEKAWOSTKA

Morwa biała od wieków używana była w tradycyjnym chińskim ziołolecznictwie, a zakres jej wskazań obejmował szerokie spektrum dolegliwości- począwszy od kaszlu po zapalenie oskrzeli i gorączkę. Dziś, owoce morwy białej doceniane są m.in. w leczeniu cukrzycy- jej skuteczność u chorych na cukrzycę typu 2, w porównaniu z osobami zdrowymi, oceniano w badaniu, które opublikowano w 2007 roku na łamach czasopisma „Diabestes Care”. Uczestnikom badania podawano losowo 1 g wyciągu z morwy białej lub placebo i 75 g sacharozy rozpuszczonej w wodzie. Stężenie glukozy we krwi badano w 2. godzinie testu, a u chorych na cukrzycę typu 2 dodatkowo w  3. i 4. godzinie. W badaniu stwierdzono, że po podaniu wyciągu z morwy białej uzyskano istotne statystycznie zmniejszenie stężenia glukozy we krwi w 2. godzinie po podaniu sacharozy, w porównaniu z placebo[3].

 

Morwa Biała Suszona od HELIO Natura to zastrzyk cennych składników odżywczych, których brakuje nam w codziennej diecie. Jeżeli chcemy zatroszczyć się o zdrowie swoje i naszych bliskich, planujemy wprowadzić zdrowe nawyki i więcej aktywności fizycznej- koniecznie zadbajmy o to, by w naszym fit jadłospisie znalazły się owoce suszonej Morwy białej HELIO Natura. To moc zdrowotnych właściwości i... szerokich możliwości kulinarnych, które możesz odkryć razem z HELIO!

 

  Morwa Biała Suszona HELIO Natura

 

Źródło:

[1], [2], [3] Na podst. https://www.mp.pl/cukrzyca/aktualnosci/157649,morwa-czy-rzeczywiscie-pomaga-w-leczeniu-cukrzycy