tło tło

Zacznij 2019 rok w zdrowym stylu razem z HELIO

Zacznij 2019 rok w zdrowym stylu razem z HELIO

Nowy Rok = nowe postanowienia! Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, Nowy Rok to doskonała okazja do zmiany dotychczasowych nawyków na zdrowy styl życia razem z HELIO!

 

Unikaj wysokoprzetworzonych produktów

 

W dobie rosnącej częstotliwości alergii i chorób cywilizacyjnych, by zminimalizować ryzyko zapadnięcia m.in. na cukrzycę czy otyłość - warto przeanalizować swój codzienny jadłospis i wykreślić z niego wysokoprzetworzone produkty, które zawierają składniki chemiczne, sztuczne barwniki, konserwanty, wzmacniacze smaku, emulgatory... Według najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, przeciętny konsument spożywa rocznie ponad 2 kg szkodliwych dodatków do żywności[1]! Wśród substancji dodatkowych, które mogą wywoływać alergie, wymienia się przede wszystkim barwniki spożywcze – m.in. syntetyczne oraz konserwanty - z grupy siarczynów. Jak twierdzą specjaliści z Zakładu Żywienia Człowieka WUM, współpracującego z firmą HELIO, siarczyny są szczególnie niebezpieczne dla astmatyków, dlatego jako jedyne spośród substancji dodatkowych, zostały umieszczone na liście składników alergizujących opublikowanej przez Brytyjski Urząd Standardów Żywności[2]. Jak alarmuje NIK, najbardziej narażone na szkodliwe dodatki zawarte w codziennie spożywanych produktach są… dzieci. Dlatego w trosce o zdrowie swoje i swojej rodziny warto dokonywać zdrowych wyborów i sięgać po produkty w 100% naturalne - bez konserwantów, w przypadku owoców suszonych – bez dwutlenku siarki (E220) i kwasu sorbowego (E200). Najlepszym wyborem będzie gama bakalii HELIO Natura, która powstała specjalnie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naturalną, mało przetworzoną żywność. Owoce suszone i orzechy HELIO Natura nie tylko nie zawierają szkodliwych „E”, ale wyróżniają się też obniżoną zawartością soli, cukru i tłuszczy – są więc najlepszym, bo zdrowym wyborem. Potwierdzają to liczne prestiżowe nagrody przyznane unikalnej linii bakalii HELIO Natura, m.in. Złoty Paragon 2017, Przebój FMCG 2017, Superprodukt Świata Kobiety 2015 czy zdobywany regularnie od 2005 roku (także w 2019) Złoty Laur Konsumenta, który tylko potwierdza najwyższą jakość produktów HELIO i zaufanie polskich konsumentów do marki.

 

Czytaj etykiety

 

Według NIK, jednym ze sposobów na ograniczenie spożycia szkodliwych dodatków jest uważne czytanie etykiet i świadome eliminowanie wysokoprzetworzonych produktów. Przy dokonywaniu codziennych zakupów warto więc zwracać uwagę na jakość i czytać uważnie skład poszczególnych produktów. Nie zawsze mamy jednak do tego wystarczającą wiedzę, by prawidłowo odczytać, co dokładnie kryje się za licznymi symbolami. Często też brakuje nam po prostu czasu na wnikliwe analizowanie składu, dlatego najlepiej wybierać żywność sprawdzonego producenta, który dba o skład swoich produktów i rzetelnie informuje o tym konsumentów - tak jak firma HELIO. Zarówno linia bakalii bez konserwantów HELIO Natura, jak i masy krówkowe HELIO certyfikowane są m.in. znakiem „Czytaj skład poleca“. Dodatkowo, cała linia mas do ciast HELIO nie zawiera tłuszczu palmowego, a także glutenu, dlatego sygnowana jest też znakiem „Przekreślonego Kłosa”, licencjonowanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Dzięki temu konsument otrzymuje wszystkie niezbędne informacje, które ułatwiają mu wybór właściwego produktu.

 

Zacznij 2019 rok w zdrowym stylu

 

To, co kupujemy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego powstaje dziś coraz więcej naturalnych produktów ze znakiem EKO, który przyznawany jest przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. To produkty pochodzące z certyfikowanego rolnictwa ekologicznego, tak jak np. Pestki dyni czy Słonecznik łuskany – naturalne przekąski z linii HELIO Natura z certyfikatem AGRO BIO TEST, czyli produkty najwyższej jakości, bo spełniające ekologiczne wymagania UE. Sięgając po EKO bakalie HELIO Natura możemy mieć więc pewność, że wybieramy sprawdzone, w 100% naturalne produkty – bez konserwantów, wolne od pestycydów i sztucznych barwników. Dlatego, jeśli jeszcze zastanawiasz się, jak najlepiej zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich – już dziś zmień dotychczasowe nawyki żywieniowe, włączając do codziennej diety nieprzetworzone produkty HELIO Natura o najwyższej jakości, które są naturalnie smacznie i naturalnie zdrowe, bogate w ważne dla naszego organizmu - witaminy i składniki odżywcze. Pamiętaj, że dokonując świadomych = zdrowych wyborów, eliminujesz z codziennego menu szkodliwe sztuczne dodatki, a zyskujesz zdrowie, czyli gwarancję, że Twoje noworoczne postanowienia na pewno się spełnią ;-) Dlatego zacznij 2019 rok w zdrowym stylu razem z HELIO!

Helio Natura

Źródło:

[1] NIK, raport: „E” w żywności bez kontroli z dnia 3.1.2019, https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/e-w-zywnosci-bez-kontroli.html
[2]„Suszone owoce“, dr E. Michota-Katulska, dr M. Zegan, Zakład Żywienia Człowieka WUM