tło tło

SLOW FOOD? Naturalnie z HELIO!

SLOW FOOD? Naturalnie z HELIO!

Czy zdajesz sobie sprawę, że często nawet najmniejsze, codzienne nawyki mają wpływ na naszą planetę?

 

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który jest okazją do przypomnienia o tym, jak ważna jest EKOLOGIA. Obecnie coraz więcej osób dokonuje świadomych wyborów - torby papierowe zamiast plastiku, zakręcanie wody podczas mycia zębów, segregacja śmieci… Każdy, nawet najmniejszy krok w stronę EKO, zbliża Cię do dbania o Ziemię, o nasz wspólny dom – dla nas i dla przyszłych pokoleń! Styl życia każdego z nas ma więc ogromne znaczenie... Dotyczy to również świadomych wyborów w zakresie żywności. Dla firmy HELIO eliminowanie konserwantów i oleju palmowego to element proekologicznej polityki i priorytet, który idealnie współgra z obchodzonym dzisiaj Dniem Ziemi. Jeśli zwracasz uwagę na skład produktów, w naszych masach krówkowych i popcornach nie znajdziesz oleju palmowego! Czy wiesz dlaczego jest to aż tak ważne?

 

Olej palmowy nie jest tłuszczem polecanym w żywieniu m.in. z uwagi na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych. Dodatkowo, jego produkcja nie sprzyja proekologicznym zachowaniom, o czym przypomina nam organizacja Greenpeace w najnowszej kampanii z udziałem brytyjskiej aktorki Emmy Thompson:  

 

 

Wycinka lasów deszczowych pod uprawę palm olejowych jest jednym z czynników, który wpływa na zmniejszenie populacji orangutanów. Są one gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem. Firma HELIO dbając o ekologię i wysoką jakość swoich produktów, opracowała technologię umożliwiającą całkowite wyeliminowanie oleju palmowego. Dlatego Ty też bądź ECOFRIENDLY - dbaj o naszą planetę i sprawdzaj składy produktów – wybieraj żywność sprawdzonego producenta, jak popcorny i masy krówkowe HELIO, które wyróżniają się pod tym względem od produktów konkurencyjnych.

 

Podczas codziennych zakupów postaw też na produkty pochodzące z polskich, lokalnych upraw ekologicznych, jak EKO przekąski z linii bez konserwantów HELIO Natura. Najwyższej jakości bakalie z certyfikatem AGRO BIO TEST PL-EKO-07: Pestki dyni, Słonecznik łuskany czy Orzechy włoskie HELIO Natura to POLSKIE PRODUKTY ze znakiem EKO, które spełniają wszystkie normy rolnictwa ekologicznego.

  EKO BAKALIE HELIO

 

Pamiętaj! Dobry wybór to świadomy wybór… zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy jeszcze bardziej powinniśmy dbać o zdrowie nasze i naszych bliskich! Dlatego nie spiesz się, zwolnij tempo i zastanów się, co możesz jeszcze zmienić na lepsze... Może czas na SLOW FOOD? Przygotowanie zdrowych, domowych posiłków, tzw. home cooking to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu wolnego z bliskimi, ale też okazja, by żyć wolniej, smaczniej, zdrowiej…  naturalnie z HELIO! ;-) Nasze produkty bez oleju palmowego – popcorny i masy do ciast HELIO, jak i bakalie z linii HELIO Natura i HELIO Natura So Soft to żywność bez konserwantów, wolna od sztucznych barwników, która zapewni nam wymierne, długofalowe korzyści zarówno zdrowotne, jak i ekologiczne.