tło tło

Jagodowe zdrowie

Jagodowe zdrowie

Mylące nazewnictwo

Borówka, czernica, jagoda czarna, jagodzina – w różnych częściach Polski używane jest inne określenie na ten sam owoc. Jednak zawsze mamy na myśli małe, granatowo-fioletowe kulki rosnące na krzakach, których wysyp obserwujemy w lipcu. Chociaż należy pamiętać, że borówki i jagody to dwa odmienne owoce.

Zarówno świeże, jak i jagody suszone z serii HELIO GOLD, zawierają wiele witamin i składników mineralnych. Dopiero w lipcu, będziesz mógł zerwać świeże z krzaczka. Jeżeli już teraz masz ochotę na jagody sięgnij po jagody suszone i ciesz się ich smakiem!

 

Właściwości zdrowotne

Czy wiesz, że poza pysznym smakiem jagody są także bardzo zdrowe? Zdrowotne właściwości jagód znane są od wielu wieków. Przed wynalezieniem i rozpowszechnieniem antybiotyków, były używane do leczenie różnego rodzaju zakażeń. Zwalczano nimi także gronkowce atakujące organizm. Teraz, kiedy coraz częściej leczeni jesteśmy antybiotykami, pamiętaj o jagodach, wspomogą kurację.

Zawarte w jagodach suszonych antyutleniacze korzystnie wpływają na obniżenie tak zwanego złego cholesterolu, przy okazji wzmacniając naczynia włosowate.

 

Błonnik

Do niższej zawartości złego cholesterolu przyczynia się także błonnik występujący w tych owocach. Działa on jak czyściciel, który wchłania niepożądane substancje i pozwala na ich łatwiejsze usuwanie z organizmu. Jagody suszone, dzięki zawartości wspomnianego już błonnika usprawniają proces trawienia w organizmie. Dlatego te owoce suszone polecamy jako przekąskę po obfitym obiedzie.

 

Dla dzieci

Dzieci nie potrafią precyzyjnie powiedzieć nam dlaczego i w którym dokładnie miejscu boli je brzuszek. Zamiast zamartwiać się i podawać leki, postaw na naturę. Jagody pomagają niwelować ból brzucha, spowodowany nieprawidłowym działaniem układu pokarmowego. Jagody suszone pomagają również w zahamowaniu biegunek – także u dorosłych.

Wielu rodziców podaje także większe ilości jagód suszonych podczas przeprowadzanej kuracji odrobaczającej (owsiki, glisty ludzkie). Owoce powinno się także stosować na zbicie gorączki. Zawsze lepiej sięgnąć po stare, sprawdzone receptury, niż podawać lekarstwa i suplementy diety.

 

Coś jeszcze?

Mało kto wie, że jagody wspomagają produkcję czerwonych krwinek w naszym organizmie. Dlatego są zalecane osobom z podejrzeniem anemii lub chorującym na anemię. Z drugiej strony, błonnik zawarty z suszonych jagodach, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Dawniej jagody były zalecane jako urozmaicenie diety dla osób pracujących w fabrykach, gdzie pracownicy mogli nabawić się na przykład pylicy.

 

Przetwory

Z jagód suszonych z serii HELIO GOLD możesz także przygotować napar, który będzie miał działanie przeciwbólowe. Możesz także przygotować syrop, pomoże on w leczeniu infekcji układu oddechowego oraz kaszlu. Syrop nie musi być podawany tak jak lekarstwo, na łyżeczce. Sprawdzi się jako dodatek do słodkich deserów czy jako polewa do naleśników.

 

Sprawdź jagody od HELIO. Te z serii HELIO GOLD tutaj  lub jagody goji tutaj , nazywane najzdrowszymi owocami świata.

 

helio_jagody_suszone