tło tło

Energia z bakalii na wiosnę

Energia z bakalii na wiosnę

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata… i rzeczywiście patrząc na aurę za oknem, możemy się zastanawiać czy to już wiosna, czy jeszcze zima. Nabierz energii siedząc w domu i czekając, aż słupek termometru skoczy powyżej 18 kreski. Jak zrobić to najlepiej? Zjedz bakalie. Zdrowe, słodkie, smaczne i naturalnie podnoszące energię!

Wiosna kojarzy się z rozkwitem, nabieraniem sił witalnych i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli już nie możesz doczekać się długich wieczorów na świeżym powietrzu, wieczornego biegania, pikników – naładuj swój organizm witaminami z naturalnie suszonych owoców i bakalii. Wypróbuj te, z serii HELIO Natura. Suszone morele, figi suszone oraz chipsy bananowe zawierają witaminy i składniki mineralne, które pomogą przygotować organizm na zwiększony wysiłek fizyczny.

Energia na wiosnę

Po okresie najpierw jesiennej, potem zimowej stagnacji, przy pierwszych wiosennych promieniach słońca, z przyjemnością odnajdujemy swoje rolki, deskorolki, rowery i ruszamy na wycieczki. Organizujemy pikniki, czytamy książki w pobliskim parku - słowem robimy wszystko, aby nasz organizm przyzwyczaił się do wzmożonej aktywności fizycznej. Przygotujmy nasze ciało na taki wysiłek, uzupełnijmy witaminy i składniki mineralne. Nie warto korzystać z suplementów diety, lepiej postawić na dary odradzającej się na wiosnę natury – bakalie.

Figi suszone, morele suszone oraz chipsy bananowe zawierają potas, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w prawidłowym utrzymaniu ciśnienia krwi. Dlatego warto zabierać ze sobą na wycieczki bakalie HELIO, w wygodnych opakowaniach, wielokrotnego zamykania. Jako źródło witaminy B6 - figi, morele oraz chipsy bananowe, przegryzane w czasie pikników czy jazdy na rowerze, przyczynią się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, które po zimie jest wszechogarniające.

Metabolizm energetyczny

System pozyskiwania energii z substancji odżywczych zawartych np. w bakaliach, a następnie ich przekazywania oraz wykorzystywania przez organizm to metabolizm energetyczny. Warto pomagać organizmowi w jego utrzymaniu. A wystarczy tylko regularnie spożywać produkty zawierające na przykład: fosfor, magnez, wapń, witaminę B6 czy żelazo. Wszystkie te składniki znajdziecie w figach suszonych HELIO Natura. Dzięki starannemu procesowi suszenia, owoce nie tracą swoich składników odżywczych i minerałów. Morele suszone poza wymienionymi składnikami, zawierają także witaminy A, C i E, oraz tiaminę, która poza pomocą w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca. A wiadomo, że przy wzmożonym wysiłku fizycznym krew w organizmie transportowana jest szybciej i puls jest znacznie przyspieszony. Dlatego dobrze jest już dziś przyzwyczajać się do szybszej pracy serca i wzmacniać je naturalnymi bakaliami HELIO Natura. Jeżeli jednak wybierzesz chipsy bananowe, dzięki zawartej w chipsach suszonych ryboflawinie, będziesz dodatkowo czuć się pięknie, gdyż pomaga ona zachować zdrową skórę.

A może jeszcze zima?

Niestety w kwietniu każdego dnia wiosna przeplata się z zimą. Jeżeli wieczory nadal spędzasz w domowym zaciszu z książką w dłoni lub dobrym filmem, polecamy zdrowe przekąski – na przykład popcorn maślany HELIO. Przygotujesz go w szybki i łatwy sposób w kuchence mikrofalowej. Popcorn do mikrofali z serii HELIO Natura jest jedynym na rynku, który nie zawiera glutenu, tłuszczu ani soli. Zamiast popcornu do mikrofali, w czasie długich wieczorów, możesz skosztować słonecznika prażonego z serii HELIO Snack. Słonecznik zawiera wiele cennych minerałów, które dodadzą Ci energii. Jest źródłem białka - które przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, a także cynku – pomagającemu w utrzymaniu zdrowych kości.

 

Energia z bakalii na wiosnę HELIO