tło tło

HELIO S.A. w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce

2019-02-07

Spółka HELIO, czołowy producent bakalii w Polsce, została wyróżniona w tegorocznej edycji Diamentów Forbesa. Firma uplasowała się na 43. pozycji wśród przedsiębiorstw regionalnych (201. miejsce na liście ogólnopolskiej) o rocznych przychodach pomiędzy 50, a 250 mln PLN. Redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z Bisnode już po raz 12 przygotowały zestawienie firm, których wartość w ostatnich trzech latach rośnie najszybciej.

Helio_logo Autorzy rankingu nazywają firmy, które znalazły się w zestawieniu, „elitą rodzimej przedsiębiorczości”. Wskazują przy tym również, że sukces wyróżnionych przedsiębiorstw, podobnie jak naturalne diamenty, rodzi się w niezwykle trudnych warunkach, a do doskonałości brylantu zbliża je precyzyjny szlif. Wpływa to na powstanie pięknego i pożądanego kamienia szlachetnego.

Nie inaczej jest w przypadku firmy HELIO, której początków należy upatrywać w „szalonych” latach 90 ubiegłego wieku, kiedy to gospodarka wolnorynkowa w Polsce dopiero raczkowała. Powstawało wtedy wiele firm, które zaskakująco szybko zdobywały rynek, jednak dziś o wielu z nich nikt już nie pamięta. HELIO natomiast odniosło ogromny sukces. Zawdzięcza to przede wszystkim ciężkiej pracy i wizji młodych ludzi, którzy wówczas nie bali się podjąć ryzyka i konsekwentnie budowali silną rynkową pozycję.

Dzięki temu dziś HELIO jest wiodącym graczem na rynku bakali w Polsce. Nowoczesną, prężnie działającą spółką notowaną na warszawskiej GPW, z doskonałą perspektywą na przyszłość, której na przestrzeni ostatnich 27 lat zaufały setki partnerów biznesowych i miliony polskich konsumentów.

Poleć znajomemu