tło tło

HELIO Natura - Naturalnie dla zdrowia

2013-11-07

HELIO wprowadza nową linię owoców suszonych bez zawartości typowych konserwantów.

Marka HELIO, wiodący producent bakalii, w tym owoców suszonych wprowadza na rynek nową linię produktów „HELIO Natura”. Nowa seria bakalii powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów na naturalną, mało przetworzoną żywność, która nie zawiera konserwantów. HELIO Natura odpowiada również na potrzeby osób pragnących zminimalizować ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne.

Nowa linia, w której debiutują trzy produkty – suszone morele i śliwki, oraz rodzynki sułtańskie to produkty, do których nie dodano typowych dla tych gatunków konserwantów używanych w produkcji owoców suszonych, tj. dwutlenku siarki (E220),  czy kwasu sorbowego (E200).  Dzięki naturalnemu procesowi suszenia uzyskano produkty pełnowartościowe, soczyste i odpowiednio miękkie, a jednocześnie naturalnie zdrowe, o naturalnie wyjątkowym smaku i naturalnym dla suszonych owoców ciemnym kolorze.

Nowa linia owoców suszonych charakteryzuje się m.in. niską zawartością sodu, przez co pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi. Owoce serii HELIO Natura są szczególnie polecane w diecie alergików, a duża zawartość błonnika predestynuję je do stałej obecności w diecie osób na dietach  redukcyjnych. Owoce HELIO Natura mogę być stosowane również w diecie niskosodowej.

Produkty są dostępne w poręcznej gramaturze 150 gram w opakowaniach z zamknięciem strunowym. Wygodna, stojąca torebka ułatwia przechowywanie produktu, a także umożliwia jego serwowanie bez konieczności przesypywania do innego naczynia, co jest szczególnie przydatne w pracy, szkole czy na wycieczce. Matowa biel opakowań współgra z delikatnymi zielonymi listkami podkreślając esencję nowej serii - naturę i świeżość owoców. Każda torebka zawiera 6 porcji („garstek zdrowia”) owoców. Każdorazowo producent na opakowaniu umieszcza pełną informację o składnikach odżywczych produktu, w tym GDA,  a także kraju pochodzenia danego owocu.

Poleć znajomemu