tło tło tło

Nasz zakład

Zakład produkcyjno-magazynowy z częścią socjalno-biurową HELIO S.A. to największy tego typu kompleks w branży bakaliowej w Polsce oraz jeden z największych w Europie. Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi ponad 14 tys. m², z możliwością dalszej rozbudowy na działce o powierzchni ponad 70 tys. m2. 

  • Obiekt położony jest w Brochowie nieopodal Sochaczewa, tj. blisko kluczowych węzłów komunikacyjnych w kraju:
  • ok. 30 km (ok. 30 min.) od Autostrady A2 stanowiącej fragment drogi międzynarodowej E30,
  • ok. 40 km (ok. 40 min.) od lotniska Warszawa-Modlin (WMI),
  • ok. 50 km (ok. 60 min.) od m.st. Warszawy,
  • ok. 60 km (ok. 80 min.) od lotniska Warszawa-Okęcie (WAW),
  • ok. 70 km (ok. 60 min.) od Autostrady A1 stanowiącej fragment drogi międzynarodowej E75

  mapka

Zakład Spółki imponuje jednak nie tylko wielkością i dogodną lokalizacją, ale też nowoczesnością. Oddany do użytkowania w 2011 roku obiekt HELIO jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nową i w pełni sprawną infrastrukturę (w 2011 roku 60% całkowicie nowych linii produkcyjnych i 30% nie starszych niż 2 lata).

Zastosowane technologie umożliwiają efektywną produkcję w przeróżnych rodzajach opakowań, w tym m.in. puszkach (masy cukiernicze), torebkach foliowych typu „poduszka”, „doypack”, „stabilo”. Każda linia posiada system wykrywania metali oraz kontrolę wagi. Zarządzanie procesami magazynowymi wspomaga zaś zintegrowany system IT. Powierzchnia magazynowa kompleksu składa się z magazynów wysokiego składowania wyposażonych w regały standardowe, jak i regały „wjezdne”. Całość obejmuje ponad 16 tys. miejsc paletowych.

 

 Zakład w Brochowie