tło tło

Złoty Paragon 2017 – Nagroda Kupców Polskich – nagroda jubileuszowa dla HELIO S.A. z okazji 25-lecia działalności

Złoty Paragon 2017 – Nagroda Kupców Polskich – nagroda jubileuszowa dla HELIO S.A. z okazji 25-lecia działalności

Gala finałowa konkursu „Złoty Paragon - Nagroda Kupców Polskich” jest jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń polskiej branży FMCG. Podczas tegorocznego uroczystego finału HELIO S.A. otrzymało jubileuszową statuetkę z okazji 25-lecia działalności.

Przyznana nagroda potwierdza istotną rolę HELIO na polskim rynku FMCG. Założone przed 25-laty przez Leszka Wąsowicza przedsiębiorstwo jest dziś czołowym graczem rynku bakalii i mas do ciast w Polsce, a przy tym wciąż polską firmą, która od lat konsekwentnie i skutecznie buduje wizerunek swojej marki. W ofercie HELIO znajdują się bakalie, masy i polewy do ciast, popcorn do mikrofalówki, a  ostatnio także batony bakaliowo-zbożowe. Nadrzędną wartością firmy jest jakość na najwyższym poziomie. Dlatego zakład HELIO, będący jednym z największych tego typu obiektów w swojej branży w Europie, certyfikowany jest według międzynarodowego standardu jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności BRC - Global Standard for Food Safety, który uważany jest za wzorzec dla najlepszych praktyk w przemyśle spożywczym.

Konkurs oraz uroczystą Galę „Złotych Paragonów” swoim patronatem objęły Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Patronat Honorowy Ministra Rolnictwa, Polska Izba Handlu - Patronat Merytoryczny, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji - Patronat Merytoryczny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców - Patronat Merytoryczny.