tło tło

Certyfikaty

Zakład HELIO S.A. przeszedł z wynikiem pozytywnym prestiżowy audyt certyfikujący według standardu jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności BRC – Global Standard for Food Safety.

Standard ten opracowany został przez Brytyjskie Konsorcjum Detaliczne (British Retail Consorcium) pod koniec XX wieku. W krótkim czasie został on rozwinięty i nabrał znaczenia ogólnoświatowego. Obecnie uważany jest za wzorzec dla najlepszych praktyk w przemyśle spożywczym i wykorzystywany jest do oceny dostawców detalicznych, w tym w szczególności producentów marek własnych.

Do głównych wymagań standardu BRC - Global Standard for Food Safety należą: HACCP, prowadzenie dokumentacji funkcjonowania systemu zarządzania jakością i prowadzenie nadzoru nad standardami ochrony środowiska w zakładzie, procesów i personelu.

Niezależna ocena międzynarodowych audytorów, potwierdziła najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności w zakładzie HELIO. Godnym uwagi jest również fakt, że przywiązywanie najwyższej wagi do jakości produkcji towarzyszy przedsiębiorstwu od zawsze i wyróżnia Spółkę na tle konkurencji. HELIO było bowiem pierwszą firmą z branży bakaliowej, która wdrożyła system bezpieczeństwa żywności HACCP.

Utrzymywanie wysokich standardów produkcji stale potwierdzamy w trakcie audytów nadzorujących przez jednostki certyfikujące oraz sieci handlowe. Dzięki temu jesteśmy dla naszych Klientów wiarygodnym i zaufanym partnerem, a dla Konsumentów pewnym producentem. 

HELIO S.A co rok otrzymuje aktualny certyfikat BRC.

Certyfikat BRC dla HELIO