tło tło

Nie ma świąt bez bakalii!

Nie ma świąt bez bakalii!

Makowiec, keks, piernik, kompot z suszu, karp po żydowsku... Trudno sobie wyobrazić świąteczne potrawy bez zapachu i smaku bakalii! Suszone owoce- morele, rodzynki czy gotowe masy makowe i orzechowe do ciast. To produkty, których nie może zabraknąć podczas świąt Bożego Narodzenia, dlatego wpisz je na listę zakupów i sprawdź, z jakich najlepszych bakalii HELIO przyrządzisz wyjątkowe, świąteczne specjały...

 

Jak wybrać dobre bakalie?

Wigilijny kompot z suszu, świąteczne wypieki z rodzynkami, suszonymi morelami czy owocami żurawiny... By bakaliowe potrawy zachwycały smakiem i aromatem, powinny być przyrządzane z najlepszych, naturalnych składników, dlatego przy wyborze owoców suszonych warto sięgać po produkty sprawdzonego producenta oraz uważnie czytać podany na opakowaniach skład. HELIO od lat oferuje swoim konsumentom najwyższej jakości produkty. Przykładem jest HELIO NATURA- linia naturalnych bakalii, która nie zawiera konserwantów typowych w produkcji niektórych owoców suszonych, tj. dwutelnku siarki (E220) i kwasu sorbowego (E200). Dzięki naturalnemu procesowi suszenia, bakalie HELIO NATURA są pełnowartościowe, soczyste i odpowiednio miękkie, o naturalnie wyjątkowym smaku i naturalnym dla suszonych owoców ciemnym kolorze- tak, jak m.in. Morele suszone, Śliwki suszone czy Rodzynki sułtańskie. Ich charakterystyczna ciemniejsza barwa jest właśnie efektem naturalnie prowadzonego procesu suszenia i jednocześnie czytelnym znakiem, że to zdrowe produkty bez żadnych sztucznych dodatków czy też nadmiaru cukru. Przykładem jest Żurawina suszona HELIO NATURA, która zawiera 50% mniej cukru niż ta sama ilość standardowej suszonej żurawiny. 

Przy zakupie bakalii, warto także wybierać te paczkowane. Ich opakowanie nie tylko gwarantuje wysoką jakość, smak i zapach, ale także stanowi barierę dla wirusów, bakterii czy innych zanieczyszczeń fizycznych. Niestety okres przedświąteczny to także okres powszechnych przeziębień i zachorowań na grypę, a w przypadku produktów kupowanych na wagę- inni konsumenci, nawet nieświadomie, mogą zarażać poprzez kontakt w sklepie z bakaliami przechowywanymi w ogólnodostępnych pojemnikach. Dlatego też warto wybierać bakalie HELIO, które są pakowane przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, co potwierdza przyznany firmie międzynarodowy certyfikat BRC– Global Standard for Food Safety. Ponadto, dzięki zamknięciu strunowemu, w które wyposażona jest większość produktów HELIO NATURA, ułatwione jest także ich późniejsze przechowywanie i wykorzystywanie nie tylko w kuchni, ale na przykład jako przekąski w ciągu dnia.

Linia bakalii HELIO NATURA powstała specjalnie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naturalną, mało przetworzoną żywność. Według specjalistów z Zakładu Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, produkty HELIO NATURA bogate są w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy, a dzięki niskiej zawartością sodu- pomagają także utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi. Wybierając owoce suszone HELIO NATURA do naszych świątecznych przysmaków mamy więc pewność, że sięgamy po sprawdzone, naturalne i, co najważniejsze, zdrowe produkty, które powinny być obecne w naszej codziennej diecie, a nie tylko od święta!

 

Jakie masy do ciast wybrać, by nasze świąteczne wypieki były pyszne i zdrowe?

Przy zakupe gotowych mas do ciast, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład- naturalność i stopień przetworzenia. Tak jak bakalie HELIO NATURA, nie powinny zawierać konserwantów, a także tłuszczu palmowego oraz glutenu. Najlepsze będą więc produkty HELIO ze znakiem „Przekreślonego Kłosa“, których wyjątkowy skład bez konserwantów oraz potwierdzony brak zawartości glutenu został doceniony przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezlgutenowej. Ponadto, masy do ciast HELIO wytwarzane są według sprawdzonej, tradycyjnej receptury z surowców najwyższej jakości. To naturalnie smaczne produkty, które nie wymagają dodatkowej obróbki termicznej ani mielenia- są od razu gotowym nadzieniem do ciasta i to już z dodatkiem bakalii! Dzięki temu, pomogą nam w szybki i prosty sposób przygotować udane świąteczne wypieki, nawet te... last minute!

 

Boże Narodzenie to okres, kiedy spożywamy więcej bakalii niż w ciągu całego roku. Przyrządzamy z ich dodatkiem tradycyjne ciasta i potrawy, których nie może przecież zabraknąć na świątecznym stole. Magiczny napój z aromatycznych, suszonych owoców czy pyszna strucla z makiem to kwintesencja świąt. Według wierzeń ludowych, bakalie gwarantują nam także dobrobyt i zdrowie przez cały kolejny rok. Mogą też być cennym upominkiem od serca, jak na przykład orzechy laskowe, które podarowane na Boże Narodzenie są odczytywane jako wyraz miłości. Bakalie w święta mają więc szczególną moc- obdarowują nas wyjątkowym aromatem, cieszą wyśmienitym smakiem i mogą być dobrą wróżbą zdrowia na Nowy Rok, jeśli tylko będą częściej pojawiać się w naszej codziennej diecie.

bakalie Helio na święta